Selgusid Patarei ja Lennusadama ala mahulise planeerimise rahvusvahelise ideekonkursi võidutööde autorid

23.okt 2007
Täna selgusid Kultuuriministeeriumis Patarei ja Lennusadama ala mahulise planeerimise rahvusvahelise ideekonkursi võidutööde autorid. Ideekonkursile laekus tähtajaks 15 lahendust, millest erikomisjon kvalifitseeris 14. Konkursi tingimustele vastanud tööde hulgast valis põhikomisjon välja 10 parimat tööd ning kinnitas nende paremusjärjestuse.
 
Parimaks tunnistatud võistlustöö märgusõnaga "Kolm õuna", mille autoriteks Ivar Lubjak ja Sverre Laanjärv, kes pälvisid esimese preemia summas 385 000 Eesti krooni.
 
Teise koha vääriliseks tunnistati võistlustöö märgusõnaga "Põhi", mille autoriteks Tõnu Laanemäe, Jaak-Adam Looveer ja Toomas Paaver ning kaasautoriteks Indrek Järve ja Lauri Saar, kes pälvisid teise preemia summas 220 000 Eesti krooni.
 
Kolmandaks tuli võistlustöö märgusõnaga "Kompass", mille autoriteks Ott Kadarik ja Villem Tomiste, kes pälvisid kolmanda preemia summas 165 000 Eesti krooni.
 
Neljandaks tuli võistlustöö märgusõnaga "Icon", mille autoriteks Audrius Ambrasas, Mindaugas Reklaitis, Mantas Ol¹auskas ja Jurgis Jurevièius, kes pälvisid esimese ostupreemia summas 85 000 Eesti krooni.
 
Viiendaks tuli võistlustöö märgusõnaga "Vermona", mille autoriteks Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Margit Kärner, Indrek Mikk, Tõnis Savi ja ?lo-Tarmo Stöör, kes pälvisid teise ostupreemia summas 85 000 Eesti krooni.
 
Riigi Kinnisvara AS koostöös Justiitsministeeriumi, Kultuuriministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas Patarei ja Lennusadama ala mahulise planeerimise ideekonkurssi käesoleva aasta 23. mail.
 
Rahvusvahelise ideekonkursi korraldamise eesmärgiks oli saada alale parim planeeringuline ja mahuline lahendus, mis käsitleb maapinda, funktsioonide paiknemist ning hoonestuse lahendust. Ideekonkursi tulemusena leitakse ideekavand, mis on edaspidiseks aluseks maa-ala ja hoonete planeerimisel. Võistlusala asub Tallinna ranna-alal, Patarei kaitsekasarmu ja Vesilennuki angaaride territooriumil ja ümbruses. Ideekonkursiga planeeritav võimalik uushoonestusala on 4,0 ha, võistlusala kokku ca 14 ha ning funktsionaalselt seotud uurimisala ca 50 ha.
 
Patarei ja Lennusadama ala mahulise planeerimise ideekonkursi põhikomisjoni kuuluvad komisjoni esimees Andrus Väärtnõu, komisjoni liikmed ?lar Mark, Margus Sarapuu, Laila Põdra, Arvo Rikkinen, Andres Alver, Andres Levald, Jüri Soolep ja Panu Lehtovuori. Ekspertgruppi kuuluvad Boris Dubovik, Urmas Dresen ja Aivar Lenk.

Rohkem pilte ideekonkursi võidutööst leiab aadressil: http://www.rkas.ee/?id=5707