Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitjate avalikustamine

02.juuni 2011

Esmaspäeval, 6. juunil kell 12.00 kuulutatakse välja Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutööde autorid. Parimate premeerimine ja võidutööde esitlus toimub Tallinnas aadressil Lasnamäe tn 2, II korruse konverentsisaalis.

Üritusel osalevad haridusminister Jaak Aaviksoo, Eesti Arhitektide Liidu direktor Liina Laineveer, G. Otsa Muusikakooli, Tallinna Muusikakeskkooli ja Tallinna Balletikooli esindajad jt.

Taust
Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Arhitektide Liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja Tallinna Muusikakeskkooli, Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Muusikakooli uue ühise haldushoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi esimese etapi möödunud aasta oktoobris.

Koolide 18 200 ruutmeetri suurune ühishoone on kavas rajada Tallinnasse Pärnu mnt 57/Liivalaia tn 2a, Pärnu mnt 59 ja Pärnu mnt 61 kinnistutele. Ideekonkursiga loodetakse leida uuele hoonele sobivaim arhitektuurne lahendus ning lisaks lahendada ala liikluskorraldus, haljastus jms.

Käesoleva aasta 20. jaanuaril lõppenud esimene voor tõi žürii lauale 31 ideekavandit nii Eestist kui välismaalt, millest konkursi tingimustele vastas 28 tööd. Rahvusvaheline žürii valis nende hulgast välja 10 paremat tööd, mille autoritel oli võimalik oma kavandeid teises voorus täiendada.

Ideekavandite teise vooru kinnitatud paremusjärjestus (koht, märgusõna, väljamakstavad preemiad) on järgmine:

1. koht – VAIKUSE AED
I preemia 25 564,66 eurot ja esimeses etapis määratud ergutuspreemia 6 391,16 eurot.

2. koht – OCTOPUS
II preemia 15 977,91 eurot ja esimeses etapis määratud ergutuspreemia 6 391,16 eurot.

3. koht – PAUSID & POOSID
III preemia 9 586,75 eurot ja esimeses etapis määratud ergutuspreemia 6 391,16 eurot.


Täiendav info

Indrek Riisaar
Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivaraosakonna juhataja
E-post: indrek.riisaar@hm.ee

Liina Laineveer
Eesti Arhitektide Liit
Direktor
tel. +372 6117435
E-post: info@arhliit.ee

Marko Sula
Riigi Kinnisavara AS
Arenduse projektijuht
E-post: marko.sula@rkas.ee