Tallinna uue kohtuhoone rajamise koostöökokkulepe sai allkirjad

27.nov 2013
Justiitsminister Hanno Pevkur ja Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juht Jaak Saarniit allkirjastasid täna koostöökokkuleppe Lubja tänavale uue kohtuhoone rajamiseks. Lubja tänavale rajatavasse kohtumajja kolib seni kokku kolmes hoones asunud Harju maakohus, millele lisanduvad Põhja ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja infosüsteemide keskus.
"Kuna Harju maakohus ja Põhja ringkonnaprokuratuur asuvad täna kokku neljas erinevas hoones, on kodanikule uue maja peamiseks eeliseks lisaks kaasaegsetele ruumidele väga hea asukoht. Lubja tn 4 asukoht on nii autot, rongi, bussi või trammi kasutava inimese jaoks väga hästi ligipääsetav ja lihtsalt leitav,“ märkis minister Pevkur koostööleppe allkirjastamisel.

„Samuti on minu jaoks oluline, et Eesti suurima koormusega kohtumaja oleks kohtupidamiseks väärikates tingimustes ning maja valmiks hiljemalt Eesti riigi 100. sünnipäevaks. Rääkimata uue hoonega kaasnevatest normaalsetest töötingimustest nii kohtunikele, kohtu personalile kui näiteks advokatuurile, kellele peaks uues majas olema kõikide advokaatide käsutusse antav kohtuistungiks ettevalmistusruum,“ täiendas Pevkur oma ootusi seoses uue majaga.

Kohtuhoone rajamiseks on Riigi Kinnisvara AS-il plaanis kuulutada tuleval aastal välja rahvusvaheline arhitektuurikonkurss, misjärel alustatakse projekteerimistöödega. Valmivasse hoonesse on planeeritud umbes 14200 ruutmeetrit üüritavat pinda, mis on ligi 2500 ruutmeetrit vähem kui praegu erinevate asutuste kasutuses olev pind.

2010. aastal kehtestati Lubja 4 detailplaneering, mis võimaldab sinna rajada kuni kaheksakorruselise hoone.