TTÜ ja Riigi Kinnisvara Aktsiaselts sõlmisid täna kaks ulatuslikku koostöölepet

30.sept 2011

Koostöö valdkondadeks on hoonete energiatõhusus, keskkonnasäästlik ehitamine, ruumide sisekliima ja selle seos tööviljakusega, raadiosagedustuvastuse (RFID) rakendamine ehitusel ja haldamisel.

Esimesena on koostöö raames kavas püstitada TTÜ linnakusse testmaja ehitusteadlastele uurimistegevuseks. Maja ehitaja selgub 12. oktoobril, kui avatakse ümbrikud riigihanke pakkumistega.

Samuti pakub RKAS Tehnikaülikooli tudengitele stipendiume, praktikavõimalusi ning koostöövõimalusi lõpetajatele. RKAS saab pakkuda TTÜ üliõpilastele  kursuse-, diplomi-, bakalaureuse-, magistri- ja/või doktoritöö teemasid.

TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktor Tea Varrak rõhutab: „Selline koostöö on näide organisatsiooni kultuurist, kus mõeldakse tulevikule ja nähakse ühistöö võimalusi nii partnerite kui ka ühiskonna hüvanguks.”

RKASi juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on TTÜ ettevõttele oluline strateegiline partner teadus-ja arendustegevuseks, innovatsiooniks ning tegevusharu edendamiseks. „RKASi ambitsioon on kasvada riigi kinnisvarategevuse kompetentsikeskuseks. Oma senise tegevuskogemuse jagamise ning teadustegevuses vahetu osalemisega saavutatav sünergia aitab sellele kindlasti kaasa,“ lisas Saarniit.

Koostöö hõlmab pea kõiki TTÜ teadusvaldkondi: ehitus-, energeetika-, mehaanika-, keemia- ja materjalitehnoloogia, infotehnoloogia, majandus- ja sotsiaalvaldkond.

Lepingu allkirjastasid RKAS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit ja TTÜ rektor Andres Keevallik.