Valmis esimene investeerimislepingu raames renoveeritud justiitshoone

03.juuli 2007

Homme, 4. juulil avatakse pidulikult Tartu Maakohtu Põlva kohtumaja renoveeritud hoone, mis on esimene Justiitsministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i investeerimislepingu raames valminud projekt.

Justiitsministeeriumi kantsleri Margus Sarapuu hinnangul on nii kohtutöötajate kui ka kodanike seisukohalt kõige olulisem, et hoonete renoveerimine tagab õigusemõistmise toimimiseks väärikad ja turvalised töötingimused. „Me ei saa leppida olukorraga, kus sisult euroopalik õigusemõistmine toimiks sovetlikult inimvaenulikes töötingimustes.“

Justiitsminister Rein Lang ja Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit allkirjastasid investeerimislepingu, mille kohaselt renoveeritakse RKAS-i abiga lähiaastatel ligikaudu 29 000 ruutmeetrit Justiitsministeeriumi valitsemisala asutuste kasutuses olevast üüripinnast, möödunud aasta 14. juunil.

Kokkuleppe kohaselt renoveeritakse RKAS-ile kuuluvad ning Justiitsministeeriumi kasutuses olevad vangla-, kohtu- ja büroohooned ja/või ehitatakse uued hooned tagamaks ministeeriumile vajalike töökohtade varustatus kehtestatud nõuetele vastavate tööruumidega.

RKAS-i juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on tal hea meel anda üle esimene investeerimislepingu raames renoveeritud kohtuhoone. „Anname endast parima, et Justiitsministeerium saaks lähiaastatel kõik büroohooned kaasaja nõuetele vastavaks,” lisas Saarniit.

Põlva kohtumaja renoveerimistööd algasid käesoleva aasta alguses ning nende kogumaksumus oli 7 miljonit krooni. Ehituse käigus paigaldati ventilatsioon, vahetati välja kütte-, elektri- ja valvesignalisatsioonisüsteem ning ehitati ümber kantselei.

Põlva kohtumaja juhi Epp Tombaku sõnul on renoveeritud kohtumajas töötavate inimeste töötingimused oluliselt paranenud. "Ei ole võimalik ülehinnata meeldiva ja turvalise töökeskkonna rolli tööalase heaolu loomisel," sõnas Tombak. 

Praegu on töös veel kolm suurt investeeringut, millest Võru ja Viljandi kohtumajad valmivad aasta lõpuks ning Rapla kohtuhoone 2008. aasta 31. märtsiks. Lisaks on pooleli neli väiksemat projekti – Narva ja Pärnu prokuratuurihooned ning Haapsalu ja Paide kohtumajad.

Planeeritud on veel kolm suuremat renoveerimistööd – Jõhvi ja Rakvere kohtuhooned ning Riigiprokuratuuri maja.
 
Kõik ajakirjanikud on oodatud Tartu Maakohtu Põlva kohtumaja renoveeritud hoone pidulikule avamisele 4. juulil, algusega kell 14.00 aadressil Võru 12, Põlva.