Valmis Pärnu haigla uus hoone

15.nov 2004

15.11.2004 kirjutasid Riigi Kinnisvara ASi, FKSM ASi ja SA Pärnu Haigla esindajad pidulikult alla Ristiku tn 1, Pärnu asuva haiglahoone üleandmise-vastuvõtmise aktile.

Aastakümneid kidunud projekt sai hoo sisse, kui 2003. aastal Vabariigi Valitsus otsustas, et hoone ehitab valmis Riigi Kinnisvara AS, kes annab selle pikaajalisele üürile Sihtasutusele Pärnu Haigla. 2003. aasta septembris sõlmiti Riigi Kinnisvara ASi ja SA Pärnu Haigla vahel hoonestusõiguse leping ja üürileping.

Hoone ehituse peatöövõtja oli FKSM AS, peaprojekteerija Eesti Projekt ja sisekujunduse autor Taso Mähar AB Emil Urbel büroost. Ehitustegevusega alustati 15. oktoobril 2003. aastal ja hoone kasutusluba väljastati käesoleva aasta oktoobri lõpus. Tänu konstruktiivsele koostööle tellija ja töövõtja vahel valmis hoone poolteist kuud varem, kui esialgu planeeriti.

Uue haiglahoone suletud netopind on 27058 m² ja haiglas saab olema kokku 320 voodikohta. Koos keldrikorrusega on hoonel kokku 9 korrust, millest viimasel korrusel asuvad tehnilised ruumid.

Tegemist on tänaseks hetkeks suurima Riigi Kinnisvara ASi poolt läbi viidud üksikprojektiga.