Valmisid Rapla ja Pärnu renoveeritud kohtumajad

12.aug 2008

Täna, 12. augustil kell 11.00 avatakse pidulikult Pärnu maakohtu Rapla kohtumaja ja kell 15.00 Pärnu maakohtu Pärnu kohtumaja rekonstrueeritud hooned, mis on järjekordsed justiitsministeeriumi ja Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) investeerimislepingu raames valminud projektid.

RKAS-i juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõul on tal hea meel ettevõtte eestvedamisel korda tehtud järgmiste kohtuhoonete üle, mis kinnitavad hoolikalt planeeritud renoveerimisprogrammi plaanipärast elluviimist.

Pärnu Maakohtu kohtu esimees Rubo Kikerpill on rahul mõlema hoone valmimisega. "Pärnu kohtumaja näite varal võib öelda, et tasakaalus on riigi kohustus hoida oma arhitektuuriväärtusi ja samas tagada oma töötajatele tänapäevased töötingimused. Vana väärikas maja on saanud uue hingamise,” sõnas Kikerpill.

Rapla kohtumaja juht kohtunik Indrek Saar: „Renoveeritud ja juurdeehituse saanud Rapla kohtumajas on loodud igati tänapäevased tingimused nii kohtuametnikele kui kodanikele. Lisaks kohtule ja kriminaalhooldajatele töötab nüüdsest sama katuse all ka prokuratuur."

Pärnu kohtumaja rekonstrueerimistööd algasid möödunud aasta augustis ning nende kogumaksumus oli ilma käibemaksuta 29,9 miljonit krooni. Kohtumajas ehitati välja uued ventilatsiooni-, jahutus-, kütte- ning  elektri- ja nõrkvoolusüsteemid. Restaureeriti aknad, uksed, ahjud ja seifid ning tehti uued põrandad. Samuti korrastati ajaloolise hoone fassaad ning restaureeriti valgustid. Kohtuhoone rekonstrueerimis- ja ehitustööd koos projekteerimisega teostas peatöövõtu korras Facio Ehituse AS.

Rapla kohtumaja rekonstrueerimistööd algasid möödunud aasta aprillis ning nende kogumaksumus oli 21,3 miljonit krooni. Kohtumaja sai tööde käigus juurde uue kahekorruselise hooneosa. Kinnistule rajati haljastus, teed ja platsid ning ehitati kinnine hoov koos varjualusega. Kohtuhoone rekonstrueerimis- ja ehitustööd koos projekteerimisega teostas peatöövõtu korras Facio Ehituse AS. Uue hooneosa projekteeris Valtu Projekt O?.

Justiitsminister Rein Lang ja RKAS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit allkirjastasid investeerimislepingu, mille kohaselt renoveeritakse RKAS-i abiga lähiaastatel ligikaudu 29 000 ruutmeetrit justiitsministeeriumi valitsemisala asutuste kasutatavast üüripinnast, 2006. aasta 14. juunil.

Kokkuleppe järgi renoveeritakse RKAS-ile kuuluvad ning justiitsministeeriumi kasutuses olevad vangla-, kohtu- ja büroohooned ja/või ehitatakse uued hooned, et tagada ministeeriumile nõuetekohased tööruumid.

Praegu on töös veel kaks suurt investeeringut: Rakvere kohtumaja ja Tallinna riigiprokuratuuri hoone valmivad mõlemad septembris.

Esimene koostööprogrammi raames renoveeritud kohtuhoone avati 4. juulil 2006.